

Cena Liquid Chlorofil
Opakowanie : 473 ml
Dawkowanie : 1 łyżeczka (5 ml) dziennie do wody
Skład Liquid Chlorofil
- Chlorofilina sodowo – miedziowa (z lucerny siewnej) 15 mg.
Roztwór aromatyzowany olejkiem miętowym
Chlorofil jest zielonym barwnikiem, który w znacznych ilościach znajduje się w chloroplastach liści roślin. Barwniki to związki chemiczne, które pochłaniają światło widzialne o określonej długości fali. W procesie fotosyntezy przekształcają energię słoneczną w energię chemiczną.
Chlorofil wykorzystuje głównie światło czerwone i niebieskie – z tego powodu liście bogate w chlorofil są zielone. Przez wieki chlorofil, pochodzący z lucerny, był stosowany na całym świecie w celu oczyszczania organzimu. Lucerna siewna jest bogatym źródłem białka, chlorofilu, beta-karotenu, witamin: A, D, E, B6, K oraz enzymów.
Posiada alkalizujący wpływ na układ trawienny, co w dzisiejszych czasach nabiera coraz większego znaczenia. W przypadku nadmiernej podaży białek, spożywania słodyczy, picia kawy, napojów gazowanych, do naszego organizmu dostają się chlorki oraz fosforany.
Z tych substancji mogą powstać kwaśne produkty przemiany materii, które – jeśli nie zostaną usunięte z organizmu – mogą gromadzić się w tkankach. W takiej sytuacji zaleca się rozpoczęcie diety oczyszczającej, w której Liquid Chlorophyll może „podać pomocną dłoń”.
Skuteczne odtruwanie niesie ze sobą zmiany w odżywianiu i w stylu życia. Wyłączenie cukru, kawy, alkoholu, tytoniu i niepotrzebnie stosowanych leków, zmniejsza obciążenie toksynami. Picie większych ilości wody, spożywanie większych ilości owoców i warzyw, czy stosowanie naturalnych suplementów diety to zasadnicze kroki w procesie detoksykacyjnym.
Chlorofil to zielony barwnik, występujący w roślinach, m.in. brokułach, sałacie, pietruszce, kapuście, lucernie siewnej, pokrzywie, itp. Jego nazwa wywodzi się z greckiego: chloros – zielony i phyllon – liść. W 1915 r. Richard Willstatter otrzymał nagrodę Nobla za opisanie jego chemicznej struktury. Kiedy 15 lat później inny naukowiec – dr Hans Fisher – otrzymał nagrodę Nobla za badania nad hemoglobiną, ujawniło się zadziwiające podobieństwo między strukturą tych dwóch substancji, co oczywiście wprawiło w zdumienie ówczesnych naukowców.
Podstawą struktury chlorofilu jest pierścień porfirynowy podobny do hemu w hemoglobinie. W chlorofilu centralnym atomem jest magnez zamiast żelaza, które występuje w hemoglobinie. Do pierścienia porfirynowego przyłączony jest łańcuch boczny (fitol).
Naturalny chlorofil jest mało odporny na zmiany pH, szczególnie w środowisku kwaśnym. Jest wrażliwy na działanie światła, temperatury, utlenianie, nie rozpuszcza się w wodzie. W suplementach diety często stosuje się jego pochodne – chlorofiliny, które są trwalsze od chlorofilu, rozpuszczają się w wodzie i są one odporne na światło. W porównaniu z chlorofilem mają intensywniejsze i czystsze zielonkawe zabarwienie. Chlorofiliny uzyskuje się w wyniku hydrolizy alkalicznej i odszczepienia łańcucha bocznego (fitolu) z cząsteczki chlorofilu. Następuje wymiana magnezu w cząsteczce chlorofilu na jony miedzi, a grupy karboksylowe są neutralizowane do soli sodowych.
Chlorofilina podobnie jak chlorofil wykazuje właściwości oczyszczające organizm z nagromadzonych toksyn. Ma zdolność tworzenia kompleksów molekularnych z niektórymi substancjami chemicznymi, m.in. z wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi występującymi w dymie tytoniowym, niektórymi aminami znalezionymi w mięsie gotowanym, a także aflatoksynami. Wiążąc szkodliwe substancje zmniejsza ich przenikanie do wrażliwych tkanek.
Ponadto chlorofilina posiada zdolności alkalizujące, wspomagając odzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Jest doskonałym antyutleniaczem, może zmniejszyć oksydacyjne uszkodzenie komórek. Stymuluje i ułatwia trawienie. Chlorofiliny są również stosowane jako ,,wewnętrzne dezodoranty’’, gdyż wpływają na aktywność enzymów rozkładających białka, hamując powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
Produktem zawierającym chlorofilinę sodowo-miedziową pochodzącą z lucerny siewnej jest Liquid Chlorophyll CaliVita®.
CVI Polska
Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji
kliknij w obrazek aby go powiększyć